bogdan-panhirsz-buskowianinem-roku-2011 2012-03-21

Bogdan Panhirsz Buskowianinem Roku 2011

Podczas uroczystej gali 17 marca br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury (BSCK), Bogdan Panhirsz otrzymała statuetkę "Siewcy" i honorowy tytuł "Buskowianina Roku 2011". Wyróżnienie wręczył Bogdanowi Panhirszowi burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

To już piąta edycja tego prestiżowego wyróżnienia przyznawanego przez gminę uzdrowiskową Busko osobom wyjątkowym, wyróżniającym się w działaniu na rzecz lokalnego środowiska. Kapituła w tajnym głosowaniu wskazała na Bogdana Panhirsza.
 
Kim jest laureat „Siewcy” edycji 2011?
Współzałożyciel i dyrektor Zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane S.A. - przedsiębiorstwa rozpoznawalnego w całej Europie. Grupa PSB S.A. z siedzibą w Wełeczu działa na naszym terenie już 14 lat. Funkcjonowanie tak dużej firmy to dla lokalnego rynku oznacza wiele miejsc pracy, zabezpieczenia rodzin, wpływa bardzo mocno na promocję ponadregionalną nazwy i marki uzdrowiskowej gminy Busko-Zdrój.  Obecnie Grupa PSB S.A. buduje w gminie Busko pierwszy czterogwiazdkowy hotel - „Słoneczny Zdrój**** Medical Spa & Wellnes". Od lat przedsiębiorstwo prowadzone przez Bogdana Panhirsza jest złotym mecenasem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina".

„Nie jestem buskowianinem i zarówno nominacją, a teraz otrzymany tytuł jest dla mnie zaskoczeniem, dodam - miłym zaskoczeniem. Zawitałem na ten teren z Krakowa, gdzie pozostawiłem część zawodowego i osobistego życia. Ale teraz tu jest moje miejsce na ziemi, mój i mojej żony świat, moja pasja. Praca nie pozwala na częstą obecność na forum publicznym. Czasami nawet po czternaście godzin nie odchodzę od komputera. Staram się nie wychylać z mojego biura czy samochodu, ja po prostu... pracuję.  Mimo to  jednak ktoś mnie dostrzegł i jest mi szalenie miło iż mogę być z Państwem na tym przepięknym spotkaniu. Czuję się tą obecnością i tytułem jakim mnie obdarzono w tak znaczącym dla miasta i gminy gronie bardzo wyróżniony” – powiedział laureat.

Oprawę artystyczną gali stanowiły występy zespołów działających w BSCK, Słoneczne Trampy, grupa instrumentów dętych i grupa instrumentów perkusyjnych, a na zakończenie Państwowy Teatr Muzyczny z Kaliningradu zaprezentował rock-operę "Życie i śmierć Joaquina Muriety".
 


Aktualności

PSB Mrówka Nowy Targ NEOVTRADE
Siedziba:
Centrum Handlowe Stopiak
ul. Ludźmierska 26A, 34-400 Nowy Targ
Telefon: 728 454 756
E-mail: nowytarginformacja@psbmrowka.com.pl
NIP: 6621812105
REGON: 260438657